Menu

En Çok İlgi Gören Türk Dizileri

Türkiye’de çekilen ve izleyicileri ekrana kitleyen en iyi türk dizileri , dünya üzerinde de ilgi görüyor. Özellikle Arap ülkelerini kendilerine hayran bırakan en çok ilgi gören Türk dizileri;

en cok ilgi goren turk dizileri

Küçük Kadınlar

2008 yılında yayınlanan Küçük Kadınlar, Kanal D ekranlarında izleyicileri ile buluştu. Yüksek reyting oranıyla 2011 yılında duygusal bir final yaptı. Dizi Dünya Klasikleri arasında yer edinmiş olan Küçük Kadınlar romanından esinlenmiştir. Anne ve babalarını trafik kazasında kaybeden kardeşlerin dramatik hikayesi ve yaşadıklarını anlatır. Dizi bittikten sonra ise Kazakistan’a ardından Bulgaristan’a satılarak yüksek miktarlar kazanılmış. Oyuncular;  Ali Sezek, Hande Soral, Fulya Zenginer, Ekin Türkmen, Burak Sağyaşar.

Ezel

Başrollerini Kenan İmirzalıoğlu ve Cansu Dere’nin paylaştığı Ezel, Güney Amerika’da ilgi ile izlenen diziler arasında yer alıyor. Dizide Ömer’in uğradığı ihanet anlatılmakta. En yakın arkadaşı Kerpeten Ali, Cengiz ve kız arkadaşı Eyşan’ın ihaneti ile sarsılan Ömer; evlenme teklifi edeceği sırada yaka paça hapishaneye atılır. Hapishanede tanıştığı Ramiz Dayı ( Tuncel Kurtiz) Ömer’i düştüğü bu çukurun içinden çıkaracak ve Ömer artık bambaşka bir adam olacaktır. İntikam almak için eski mahallesine geri döner ve olaylar başlar.

Öyle Bir Geçer Zaman Ki 

Aile dramını anlatan tam bir Türk dizisidir. MBC’de 2. Sırada en çok izlenen diziler arasında yer alıyor. Erkan Petekkaya, Aras Bulut İynemli, Farah Zeynep Abdullah Öyle Bir Geçer Zaman Ki dizisinin oyuncuları arasında bulunur. 

Adını Feriha Koydum 

Dizi özellikle Balkan ülkelerinde ve Pakistan’da 20 milyondan fazla izleyici tarafından takip ediliyor. Başrollerini Hazal Kaya ve Çağatay Ulusoy’un paylaştığı Adını Feriha Koydum isimli dizi 20 milyondan fazla izleyici tarafından seyredilmiştir.

Aşk-ı Memnu

Halid Ziya Uşaklıgil’in kitabından uyarlama olan dizinin başrollerini Beren Saat ve Kıvanç Tatlıtuğ paylaşıyor. Başarılı oyuncu Selçuk Yöntem ve Hazal Kaya da oyuncu kadrosunda yer alan isimlerden. İhaneti anlatan dizi diğer ülkelere oldukça pahalıya satılmıştır. En Çok İlgi Gören Türk Dizileri arasında yerini alan Aşk-ı Memnu 2008 yılında Türk TV ekranlarında izleyicileri ile buluştu.

İşte sizlere bu yazımızda En Çok İlgi Gören Türk Dizileri hakkında bilgi verdik.