Menu

Türkiye’de Ünlü Türk Oyuncular Ne Kadar Kazanıyor

Türkiye’de Ünlü Türk Oyuncular Ne Kadar Kazanıyor diye merak edenler buraya! En iyi türk dizileri oyuncularının dizilerde bölüm başına kazandığı ücretler;

turkiyede unlu turk oyuncular ne kadar kazaniyor

Beren Saat

Türkiye’nin Yıldızları adlı TV yarışmasında aldığı ikincilikten sonra ekranlara merhaba diyen Beren Saat en çok kazanan oyuncular arasında yer alıyor. Aşk-ı Memnu ile yıldızı gerçek anlamda parlayan oyuncu 65 Bin TL bölüm başı para kazandığı söylentiler arasında.

Halit Ergenç

Muhteşem Yüzyıl dizisinin Süleyman’ı Halit Ergenç, Böylemi Olacaktı, Esir Şehrin İnsanları, Zerda ve Aliye gibi daha pek çok dizide ekran önüne geçti. Muhteşem Yüzyıl dizisinde bölüm başı kazancının 60 Bin TL olduğu yıllık kazancının ise 2.5 milyon TL olduğu söyleniyor.

Cem Yılmaz

Ünlü Türk Komedyen Cem Yılmaz, son filmi ile 16 milyon TL kazandığı bilinen isimlerden. Stand up gösterileri ile de 2 Milyon TL kazanç elde ettiği söylenmekte.

Kenan İmirzalıoğlu

Başarılı oyuncu manken furyasından oyunculuğa adım atan aktörlerden biri. Best Of Word birinciliğinin sahibi yakışıklı isim Kenan İmirzalıoğlu; Deli yürek ve Ezel dizileri ile yıldızını daha çok parlattı.  Karadayı isimli dizisinde bölüm başı 60 Bin TL kazandığı söyleniyor. Bunun yanı sıra reklamlarda da boy gösteren popüler oyuncu 2 Milyon TL reklam ücreti aldı. Yıllık kazancının ise 6 milyon TL’yi geçtiği bilinmekte.

Kıvanç Tatlıtuğ

Mankenlikten oyunculuğa adım atan bir başka isim de Kıvanç Tatlıtuğ. Aşk-ı Memnu’nun Behlülü olarak herkesin tanıdığı oyuncu Kuzey Güney adlı dizisinde bölüm başına 50 Bin TL kazandığı ve Akbank isimli reklamından da 4 milyon TL kazanç elde ettiği söylentiler arasında. Mavi Jeans reklamıyla da ilgi gören oyuncu 9 milyon TL kazandı. Oyuncunun yıllık kazancı 18 milyon TL’yi aşıyor.

Nurgül Yeşilçay

Türk sinema tarihinin ve dizi tarihinin en başarılı kadın oyuncularından biri olan Nurgül Yeşilçay, Asmalı Konak adlı dizisi ilgi ile takip edildi. Sultan dizisinde ise bölüm başına 55 Bin TL kazandı.

Bergüzar Korel

Karadayı dizisinden tanıdığımız başarılı ve güzel oyuncu Bergüzar Korel Karadayı dizisinde bölüm başına 25 Bin TL kazandı.

İşte sizlere yazımızda Türkiye’de Ünlü Türk Oyuncular Ne Kadar Kazanıyor sorusunun yanıtını verdik.